Airbus Poland S.A.

Dane kontaktowe

Airbus Poland S.A. to firma z ponad 90-letnią tradycją na rynku lotniczym i kosmicznym. Jest najstarszym polskim producentem sektora lotniczego z zakładami produkcyjnymi w Warszawie i Mielcu. Od początku swojej działalności Spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisowaniem statków powietrznych. Korzystając z tak bogatych doświadczeń Airbus Poland od 2015 roku aktywnie działa na rynku kosmicznym w ramach Departamentu Programów i Rozwoju Biznesu Kosmicznego.

Obecnie podstawową działalnością Spółki jest projektowanie, produkcja i testowanie wiązek elektrycznych. Kadra składa się z wysoce wykwalifikowanych pracowników, certyfikowanych w obszarach niezbędnych do produkcji wiązek do zastosowania w sektorze kosmicznym, w szczególności z zakresu zaciskania i spawania. Airbus Poland korzysta z wydajnych i nowoczesnych maszyn dostosowanych do specyfiki produkcji, takich jak cięcie wiązek, ich oznaczanie (laserowo i atramentowo) jak również w zakresie przeprowadzania testów elektrycznych. Cały proces produkcyjny pozostaje pod ścisłą kontrolą jakości, zgodną z międzynarodowymi standardami. Airbus Poland produkuje rocznie od 7000 do 9000 wiązek elektrycznych dla klientów krajowych i zagranicznych, takich jak Europejska Agencja Kosmiczna (Airbus Poland jest wśród 10 największych polskich partnerów tej organizacji) czy podmioty w ramach Grupy Airbus.

Kluczową inwestycją Airbus Poland w działalność w sektorze kosmicznym było wybudowanie pomieszczenia czystego, składającego się z dwóch niezależnych obszarów (opcja najmu) o łącznej powierzchni około 500mw standardzie czystości ISO-8. Łatwy dostęp do pomieszczenia zapewnia śluza o wymiarach 4,5 x 3,9 x 5,65 m. Pomieszczenie jest dostosowane do produkcji komponentów kosmicznych w standardzie „flight” a w przyszłości posłuży do integracji systemów satelitarnych.

  • Struktury lotnicze

Airbus Poland specjalizuje się w realizacji zleceń produkcyjnych dotyczących struktur lotniczych zarówno dla lotnictwa wojskowego jak i cywilnego, w zakresie realizacji łańcucha dostaw, produkcji komponentów, montażu struktur oraz obsługi inżynieryjnej. Zakład dysponuje również pełnym zapleczem produkcyjnym w zakresie wiązek elektrycznych.

  • Centrum serwisowe

Centrum serwisowe w Warszawie realizuje kompleksowe usługi serwisu dla samolotów C295, natomiast Centrum Usługowe w Mielcu realizuje usługi lotnicze dla rolnictwa, dysponując kilkudziesięcioma lekkimi samolotami do działań przeciwpożarowych, rolniczych, itp.

  • Biuro projektowe

Zakład dysponuje własnym biurem projektowym, posiadającym szerokie doświadczenie w projektowaniu lekkich samolotów jak również projektowaniu struktur, przeprowadzaniu analiz wytrzymałościowych, projektowaniu instalacji elektrycznych, itp. Airbus Poland S.A. dysponuje ponadto linią galwaniczną, laboratorium chemicznym, kabinami lakierniczymi oraz laboratorium procesów specjalnych. Firma posiada własny ośrodek szkoleniowy w Mielcu.

 

Airbus Poland S.A.

al. Krakowska 110/114, 02-256 Warszawa

tel. (+48 22) 5772 391

fax. (+48 22) 5772 393

e-mail: 

Airbus Poland S.A.  działa zgodnie z Kodeksem Etycznym Koncernu Airbus.

Airbus Poland S.A.  has been implemented "Airbus Ethics & Compliance Code".

Copyright 2009 Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka cookies

Realizacja: Ideo

Powered by: CMS Edito